Przykładowe strojenie ławek, krzeseł i ołtarza w kościele

Dekoracja kościoła to bardzo ważny element oprawy ślubnej. Wyjątkowa dekoracja uświetnia uroczystość, podkreśla uroczysty charakter uroczystości. Trzeba pamiętać, że przystrojenie kościoła musi odpowiadać powadze miejsca i nie przysłaniać najważniejszego. W tym sezonie bardzo modne, a zarazem eleganckie i wytworne, są dekoracje z kwiatów.

Co powinno być udekorowane w kościele?

Po pierwsze: krzesła i klęczniki pary młodej. Krzesła powinny być udekorowane uniwersalnymi pokrowcami w białym kolorze. Mogą pojawić się drobne dodatki, np. kokarda lub kwiaty z tyłu. Klęcznik również powinien być przystrojony na biało. Po drugie: ołtarz. Tradycyjnie, ołtarz oraz przestrzeń dookoła dekoruje się kwiatami. Najlepiej, aby były to kwiaty neutralne, pasujące do wnętrza. Mogą być także dopasowane do bukietu panny młodej. Są one ustawiane w specjalnych donicach lub koszach.

Jakie jeszcze istnieją pomysły na dekoracje ślubne? Bardzo modne stały się alejki kwiatowe wokół kościoła. Mogą one stać ułożone w specjalnych kompozycjach wzdłuż kościoła, ewentualnie jako mniejsze wzdłuż ławek w środku kościoła.

dekoracje-kosciolaJakie jeszcze dekoracje w kościele mogą się pojawić?

Pary młode często wykorzystują długi chodnik wiodący od wejścia do ołtarza. Kolor? Najlepiej bordowy. Poza alejkami kwiatowymi można się także zdecydować na łuki z kwiatów żywych lub sztucznych. Przed ołtarzem można postawić kompozycję z żywych kwiatów, najlepiej, aby kwiaty były wielkości ołtarza, ale nie powinny być większe. Mniejsze kompozycje kwiatowe można ustawić koło ambony, w pobliżu tabernakulum oraz na bocznych ołtarzach. Wszystkie kwiatowe konstrukcje powinny do siebie pasować kolorystycznie, powinny ze sobą pięknie współgrać.