Kolorowe papierowe pompony i kwiaty z bibuły krok po kroku

Pompony i kwiaty z papieru to prawdziwy hit wśród ślubno-weselnych dekoracji. Można je zrobić samodzielnie, ale można też kupić w sklepach internetowych.

Do czego wykorzystamy takie pompony? Do udekorowania sali weselnej: mogą wisieć w oknach, mogą być podwieszone pod sufitem jako girlandy itp. Do ozdobienia nakryć: można na pomponie napisać imię oraz nazwisko gościa, a pompon czy kwiat może być nałożony na sztućce lub położony na bufecie albo stole zamiast kwiatów. Do przystrojenia samochodu, którym para młoda będzie jechać.

Koszt jednego pomponika to ok. 2 zł. Im większe, tym droższe, ale koszt nie przekracza zazwyczaj kilkunastu złotych za sztukę. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić, możemy takie pompony wykonać samodzielnie.

Na zrobienie jednego pomponu potrzebujemy: 8 arkuszy papieru typu prasowana bibuła lub krepa, cienki drucik florystyczny i nożyczki.

Wykonanie pomponu krok po kroku:

1. Najpierw ułóż równo osiem arkuszy jeden na drugim i złóż je w harmonijkę.

2. Należy zgiąć harmonijkę w połowie długości, a w miejscu zgięcia zagiąć drucik florystyczny.

3. Za pomocą nożyczek zaokrąglij rogi po lewej i prawej stronie.

4. Rozłóż harmonijkę jak wachlarz, a następnie delikatnie porozdzielaj arkusze w taki sposób, aby każda warstwa promieniście wychodziła w inną stronę.

5. Na koniec trzeba jeszcze skręcić drucik i pompon jest zrobiony.

Jak widać pompony nie są trudne w wykonaniu, sami możemy wtedy ustalać kolory oraz rozmiar. Praca nad nimi jest czasochłonna, wiele zależy od tego, ile pomponów potrzebujemy. Można o pomoc poprosić przyjaciółki albo nieco starsze dzieci. Wtedy praca będzie przyjemniejsza, a i szybciej pójdzie.

Jeśli chodzi o kolory pomponów, najlepiej sprawdzą się takie w jasnych, pastelowych, stonowanych kolorach.