Jak zrobić pomysłowe dekoracje z balonów?

Niektórym balony kojarzą się zapewne z sylwestrem lub prywatką u znajomych w mieszkaniu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że balony, które ozdobią Wasz samochód lub salę weselną, to zupełnie inna bajka niż kolorowe balony nadmuchiwane naprędce, żeby ozdobić pokój czy mieszkanie.

Balony ozdabiające wesele nie powinny być multikolorowe, wręcz przeciwnie – powinny kolorystycznie pasować do wystroju sali. Najlepiej zdecydować się na jednolite, pastelowe, stonowane kolory.

Balony wcale nie muszą służyć tylko do ozdoby tanecznego parkietu. Można nimi ozdobić stoły, oczywiście w taki sposób, aby nie przeszkadzały w czasie jedzenia posiłków. Przy okazji mogą być dobrym pomysłem na zaznaczenie kto gdzie siedzi.

Jakie kształty powinny mieć weselne balony? Najlepiej zdecydować się na tradycyjne okrągłe formy, ale mile widziane są także te w kształcie serca. Takimi balonami można z kolei ozdobić krzesła pary młodej. Warto pamiętać, że balony pojawiają się nie tylko na weselach, ale mogą stanowić bardzo elegancką dekorację Urzędu Stanu Cywilnego. Co więcej, można je także wykorzystać w ślubnej sesji plenerowej.

balony-na-weseleNa rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w dekorowaniu sal, kościołów, urzędów, przygotowywaniu sesji. Oferują oni także wiele ciekawych rozwiązań związanych właśnie z balonami. Mogą na przykład stworzyć ślubny łuk lub bramę z balonów w dwóch kolorach. Bramy takie stawia się czasami przed domem pana lub pani młodej lub przed wejściem na salę. Obok bram i łuków, pięknie prezentują się także balonowe kolumny. Powstają zazwyczaj z balonów w dwóch kolorach, można je postawić na sali lub przed wejściem. Mogą pokazywać jakąś drogę, jeśli sala jest duża. Jeśli chodzi o kolorystykę, najlepiej zestawiać kolor biały z innym, pasującym do wystroju sali.