Wiejski stół to rodzaj bufetu, na którym powinny znajdować się przede wszystkim wędliny, kiełbasy, salcesony, kaszanki, balerony, szynki itd. Oczywiście, tego typu produkty najlepiej zakupić w sklepie sprawdzonym, który zagwarantuje najwyższą jakość mięsa. Do tego można ułożyć na wiejskim stole dodatki: ogórki kiszone, grzybki, pieczarki, owoce, dynie, musztardę, ćwikłę, ocet, żurawinę, chrzan itd.
Jeśli jesteśmy zdecydowani na bufet lub wiejski stół, trzeba się zastanowić nad jego dekoracją. Trzeba pamiętać, że takie rozwiązanie nie będzie pasować do każdego lokalu. Idealnie będzie pasować do miejsc, które mają tego typu klimat, do różnego rodzaju karczm czy restauracji myśliwskich. W wykwintnych oraz nowoczesnych lokalach i domach weselnych lepiej zdecydować się na tradycyjny bufet.
Przystrojenie stołu wiejskiego to nie lada wyzwanie. Można ten stół przyozdobić „myśliwskimi” akcesoriami, np. bażantem lub bronią (oczywiście, w granicach dobrego smaku). Ozdobą takiego stołu mogą być także sztuczne dynie, pomidory, kukurydza itd. Zdecydowanie lepiej iść w takim kierunku. Można nawet dobrać odpowiednie serwetki oraz obrusy.
Dekoracja bufetu nie nastręcza tego typu problemów. Często jest tak, że ułożenie wędlin oraz innych przysmaków (w zależności od rodzaju bufetu) jest dekoracją samą w sobie. W wielu miejscach wędliny są ułożone tak fantazyjnie, że dokładnie do bufetu dodatkowych upiększeń może spowodować poczucie nadmiaru. Przy tradycyjnie ułożonym bufecie, można postawić na niewielkie ozdoby, np. kolorowe pompony lub kwiaty z papieru. Są niewielkich rozmiarów, można je ładnie dopasować do całości bufetu. W przypadku bufetu z alkoholem, można na środku postawić wódkę z weselną naklejką.