Dekorowanie domu pana młodego i panny młodej

Dekorowanie domów to jedna ze ślubnych tradycji. Istnieje wiele sposobów i metod na udekorowanie domu panny młodej lub pana młodego. Zwyczajowo para młoda wychodzi z domu pani młodej, więc najczęściej dekorowane jest to miejsce. Dekoracja wejścia uatrakcyjni początek uroczystości, wprowadzi gości w weselny nastrój. Wyjście z domu to początek całej uroczystości, trzeba więc to podkreślić

Jakie dekoracje domów są najpopularniejsze?

Popularne są bramy balonowe oraz balonowe kolumny. Jeśli jest taka możliwość, kolorowe balony można po prostu poprzywieszać na poręczach lub innych elementach domu lub klatki schodowej. Obok balonów lub pomiędzy nimi można przywiesić specjalny banner z napisem, który można dzisiaj zrobić na zamówienie. Banner można ozdobić kokardami, wstążkami, balonami, papierowymi kwiatami itd. Można zdecydować się na napisy powitalne dla gości lub z życzeniami dla pary młodej.

Dekoracja domu lub klatki schodowej wcale nie musi być bogata. Można to także wykonać symbolicznie, zwłaszcza jeśli nie chcemy, aby na zdjęciach lub filmie widniały w tle zwykłe ściany czy drzwi. Ozdobne balony, kwiaty czy też napisy odwrócą uwagę od jakichś niezbyt ładnych elementów budynku.

dekoracja-domu-weseleBardzo modne stały się elementy zdobnicze w postaci jednego, głównego „składnika”, na przykład białego serca na drzwiach. Taki element może być wykonany z trwalszego materiału, np. wikliny lub styropianu. Tuż po wyjściu z domu, można poprosić kogoś z gości, aby zabrał go ze sobą na salę. Dzięki temu można mieć jedną ozdobę, która uświetni oba miejsca. Jeśli zdecydujemy się na taki typ dekoracji domu, można śmiało zrezygnować z dużej ilości balonów czy innych drobnych ozdóbek. Poręcze można owinąć tiulem lub wstążką.