Oryginalne dekoracje na butelki oraz pudełka na ciasto

Naklejki na butelki z wódką weselną, z pewnością nie są obowiązkowym punktem weselnego programu, ale są naprawdę miłym akcentem, który wcale nie wymaga dużego i sporego zaangażowania. W sklepach można znaleźć mnóstwo fajnych, ciekawych oraz zabawnych napisów-naklejek, które nakleja się na butelki. Najczęściej są to zabawne wierszyki, zachęcające do picia za zdrowie pary młodej.

Ciekawym pomysłem jest ubranie butelek. Tak, dosłownie ubranie. Bardzo modne stały się miniubranka pary młodej, zakładane na dwie butelki. Taka dekoracja może stać na głównym stole, przy którym siedzi para młoda, albo na dużym bufecie, koło którego chodzi duża liczba gości.

Jak to wygląda? To nic skomplikowanego: jedna butelka ma na sobie garnitur, druga natomiast białą weselną sukienkę. Jest to prosta dekoracja, ale bardzo zapadająca w pamięć i oryginalna.

Zostając wciąż w temacie butelek z wódką weselną, warto pamiętać, że wszystkie naklejki powinny być takie same. W sklepach za kilka złotych można kupić zazwyczaj kilkadziesiąt takich naklejek, nie jest to więc nic kosztownego. Można takie etykietki wykonać także samodzielnie. Na specjalnym papierze wystarczy wydrukować odpowiedni tekst na nakleić na butelki.

dekoracje-na-wodkePo weselu, kiedy goście zbierają się do domu, istnieje tradycja, według której para młoda obdarowuje swoich gości ciastem oraz słodyczami. Ma to być podziękowanie za to, że przyszli uczcić tak ważny dzień dla pary młodej. Na pudełka lub specjalne woreczki na ciasto i słodkości, można również nakleić specjalny napis, na którym znajdą się podziękowania. Koszt jest podobny do ceny etykietek na butelki. Naklejki takie występują w różnych stylach oraz wzorach. Etykietki na butelki oraz pudełka mogą być w podobnym stylu.